O firmie

Firma OPC OPFARM SOLUTIONS powstała w związku z zapotrzebowaniem na nowe usługi farmaceutyczne wchodzące w zakres świadczenia opieki farmaceutycznej w Polskich aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych. Podmiot ten pierwotnie zaistniał jako jednoosobowa działalność gospodarcza w Wielkiej Brytanii, w 2011 roku, pod nazwą OPC OPFARM PHARMACEUTICAL CONSULTING UK, aby następnie, w roku 2012, stać się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w Londynie (OPC OPFARM LIMITED). Podstawą naszej działalności było świadczenie usług opieki farmaceutycznej, a w głównej mierze prowadzenie przeglądów lekowych (z ang. medicine use review) oraz interwencji farmaceutycznych (z ang. pharmacist intervention) na rzecz prywatnych i sieciowych ogólnodostępnych aptek brytyjskich.

Wraz z rozwojem firmy rozszerzyliśmy działalność o nowe usługi w zakresie szerzenia wiedzy i transferu technologii. Dodatkowo w 2012 roku firma podjęła współpracę z dostawcą rozwiązania do wypełnienia założeń Dyrektywy Fałszywkowej (FMD), firmą AEGATE LIMTED UK, i do dziś świadczy usługi eksperckie w zakresie szkoleń z tego zakresu dla firm farmaceutycznych, importerów równoległych, hurtowni, aptek ogólnodostępnych, aptek szpitalnych oraz farmaceutów i dyrektorów szpitali.OPC OPFARM SOLUTIONS logo

W 2016 roku przenieśliśmy siedzibę do Polski, tworząc firmę OPC OPFARM SOLUTIONS POLSKA. Firma ta jako jedyna na polskim rynku jest merytorycznie przygotowana do przekazywania odpowiadającej wymaganiom krajowym wiedzy z zakresu poprawnej implementacji ww. dyrektywy wszystkim podmiotom związanym z rynkiem farmaceutycznym.

Nasz zespół

Nasz zespół

Nasz zespół składa się z doświadczonych i dynamicznych osób, które posiadają bogate doświadczenie zdobyte dzięki praktyce zawodowej na całym świecie w branży medycznej, farmaceutycznej oraz prawnej.

Powierzone nam działania wykonujemy szybko, elastycznie i wielokierunkowo, zachowując niezbędną metodykę i systematyczność pracy. Źródłem naszej wiedzy, którą pragniemy przenieść na rynek polski, jest wieloletnia obserwacja funkcjonowania systemu opieki farmaceutycznej w szpitalach i aptekach nie tylko w Polsce, ale także Australii, Kanadzie, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Malezji, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.

Stale się rozwijamy, prowadząc własne projekty badawcze oraz dokonując regularnego przeglądu najnowszej światowej literatury naukowej. Od lat współpracujemy i wymieniamy doświadczenia z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Dla kogo pracowaliśmy?

W ramach zadań wykonywanych dla naszych klientów mieliśmy przyjemność pracować zarówno dla największych firm farmaceutycznych na świecie, jak również dużych i małych podmiotów krajowych. Nasi klienci cenili nas szczególnie za przygotowanie merytoryczne oraz wysoki poziom fachowości i sprawności w realizacji zleconych zadań, uznając nas za kompetentnego i rzetelnego partnera do współpracy w dziedzinie farmacji.